Mūsų šeimos knyga

2018 Seimos knygaMinėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – gegužės 7–ąją, priešmokyklinės „Grūdelio“ grupės vaikai išleido visus mokslo metus kruopščiai kurtas ir rašytas „Šeimos knygas“. Kiekvieną mėnesį nuo pat rugsėjo aptarėme, koks bus mėnesio puslapis, ir kūrybinę užduotį pasiūlėme vaikams atlikti kartu su tėveliais. Pradėjome nuo vaiko vardo raidės – juk ji pati svarbiausia: rašėme, puošėme, įvairiai dekoravome. Kitas knygos puslapis buvo skirtas vaiko vardo rašymui, jo apibūdinimui pagal vardo raides: A- aktyvus, D- draugiškas, O- optimistas, M- mylintis, A- atsargus,   S- smalsus. Toliau sekė šeimos narių vardai, šeimos medis bei taisyklės, kuriomis vadovaujasi šeima, šeimos mėgiamą veiklą užrašėme sakiniu, o jį skaidėme į žodžius, skiemenis bei garsus, taip suvokdami kalbos sandarą. Laukdami Kalėdų, pakvietėme vaikus bei šeimas į kūrybines dirbtuvėles, kur gaminome atvirukus, kuriais sveikinti giminaičiai bei draugai. Pavasariop sužaliavo reikšmingų ir „stebuklingų“ žodžių medžiai – vaikai rašė mandagumo bei šeimai svarbius žodžius.

Taip per mokslo metus pavyko sudėti visus „Šeimos knygos“ puslapius. Gegužė – šeimos mėnuo. Galime pasidžiaugti bendru darbu. Juk darželį, kuriame gera visiems, kuriame kartu.